Onsdag 2. oktober var det konstituerende kommunestyremøte i Løten, med valg av både ordfører, varaordfører, kommunestyre, formannskap, driftsutvalg og andre utvalg. 


Ordfører og varaordfører valgperioden 2019-2023

Ordfører Marte Larsen Tønseth (Sp) og varaordfører Christen Engeloug (Sp)

Ordfører Marte Larsen Tønseth  Varaordfører Christen Engeloug (Sp) 

 

Formannskapet 2019-2023

Senterpartiet, Høyre og Fremskrittspartiet:

  • Marte Larsen Tønseth (Sp)
  • Christen Engeloug (Sp)
  • Else Bjørke (Sp)
  • Bjørg Marit Busterud (Sp)
  • Ingrid Lekve (Sp)
  • Erik Reiersen (H)
     

Ordfører Marte Larsen Tønseth Christen Engeloug Else Bjørke 

Bjørg M. Busterud Ingrid Lekve Erik Reiersen


Arbeiderpartiet og Miljøpartiet de Grønne:

  • Jørn Arild Flatha (Ap)
  • Anne Karin Torp Adolfsen (Ap)
  • Jon Lurås (MdG)
     

Jørn Arild Flatha Anne Karin Torp Adolfsen Jon Lurås


Driftsutvalget 2019-2023

Senterpartiet, Høyre og Fremskrittspartiet:

  • Stian Nybakken Olsen, leder (Sp)
  • Helge Storsveen (Sp)
  • May-Elin Imset (Sp)
  • Bjørg Lillian Rygg (Sp)
  • Ola Myki (Sp)
  • Helle Jordbræk (FrP)
     

Stian Nybakken Olsen Helge Storsveen May-Elin Imset 

Bjørg Lillian Rygg (Foto: Senterpartiet) Ola Myki Helle Jordbræk


Arbeiderpartiet og Miljøpartiet de Grønne:

  • John Magne Pedersen Tangen, nestleder (Ap)
  • Turi-Ann Melvold (Ap)
  • Andres Lopez (Ap)
     

 John Magne Pedersen Tangen Turi-Ann Melvold Andres A. Lopez


Representanter i Kommunestyret 2019-2023:

(Bilder av de som ikke er medlemmer i Formannskapet og Driftsutvalget)

Senterpartiet:

  1. Marte Larsen Tønseth
  2. Christen Engeloug
  3. Else Bjørke
  4. Stian Nybakken Olsen
  5. Ingrid Lekve
  6. Bjørg M Busterud
  7. Ola Myki
  8. Basse Vasaasen
  9. Helge Storsveen
  10. May-Elin Imset
  11. Bjørn Åge Gundersen
  12. Knut Johansen 
  13. Mette Stikholmen
  14. Stian Knutsen Gudem 


Basse Vasaasen Bjørn Åge Gundersen Knut Johansen 

Mette Stikholmen Stian Knutsen Gudem 
 

Arbeiderpartiet:

  1. Jørn Arild Flatha 
  2. Anne Karin Torp Adolfsen
  3. John Magne Pedersen Tangen 
  4. Arne Egil Stensåsen 
  5. Turi-Ann Melvold 
  6. Andres Lopez Aliciasson 
  7. Lillian Gran 
     

Arne Egil Stensåsen Lillian Gran


SV - Sosialistisk Venstreparti:

  1. Hilde Mari Bjørke 
     

Hilde Mari Bjørke


Høyre:

  1.  Erik Reiersen 


Miljøpartiet De Grønne:

  1. Jon Lurås 
     

Fremskrittspartiet:

  1. Helle Jordbræk 

 

Følg med for videre oppdatering i vår innsynsløsning: