I år var det 52 deltakere fra 1.–9. trinn som deltok på HøstPULSE. De ble ledet av et engasjert team bestående av ungdomspraktikanter, lokale og eksterne instruktører, samt frivillige fra lokalmiljøet. Sammen skapte de tre innholdsrike dager fylt med musikk, dans og sosialt fellesskap.

– Det har vært en veldig fin gjeng å ha med seg i år. Både unger og stab, som jobber på og ser at alle har det bra. Jeg har stort sett bare sett fornøyde folk over hele linja, forteller prosjektleder for HøstPULSE, Ann-Kristin Skjeflo.

Showband-forestilling i Løten kino

Prosjektet ble avsluttet med en fargerik og energisk showband-forestilling i Løten kino onsdag 8. oktober. Her fikk publikum se resultatet av barnas innsats og kreativitet, og det var tydelig at trivsel og mestring hadde stått i sentrum.

Mange barn på scena.

Se flere bilder nederst i saken.

Målet med HøstPULSE er å gi barn og unge som ikke har planer for høstferien et meningsfylt tilbud, og samtidig vise fram korps og kulturskole som gode fritidsarenaer. 

– Det skal være skikkelig lavterskel det her. Alle skal kunne få være med, uansett utfordringer de eventuelt måtte ha. Så lenge man har lyst, så legger vi til rette for at de kan delta, sier Ann-Kristin.

Fornøyde gutter

Isaac (10 år), Emrik (9 år) og Jørgen (9 år) var veldig fornøyde med årets HøstPULSE. 

Det er tredje gangen jeg er med, og jeg er ikke lei enda. Også er det skikkelig god mat. Vi har dansa, og hatt det veldig gøy. Det er gøy at vi lærer nye instrumenter. Også er alt gratis!, sier Isaac.

– Det er gøy med instrumenter. Det er hele tiden nye ting som vi får lære. Også får vi luer, forteller en engasjert Emrik. Han forteller også at han fått mange nye venner.

Jørgen har også hatt det gøy disse dagene. – Vi har kost oss med god mat og nye venner. Det er fint å ha noe å gjøre i høstferien!

Eivind Lutnæs var ungdomspraktikant, og også han har kost seg på årets HøstPULSE. Han har vært sammen med barna på aktivitetene, og har passet på at de har hatt det bra. – Det har vært veldig lærerrikt, og slitsomt. Det er mye energi på barna, så nå er jeg litt sliten i hodet.

Fire gutter som smiler til kamera.

Deltakerne har fått prøve seg på musikk fra ulike deler av verden, og nivået ble tilpasset den enkeltes erfaring. De som allerede spilte et korpsinstrument tok med seg eget utstyr, mens nybegynnere fikk låne instrumenter.

Et eget trivselsteam sørget for at alle hadde det bra og at det sosiale samspillet fungerte.

Gjennom HøstPULSE ble det også lagt til rette for videre deltakelse i kulturskole og skolekorps. Barn som ønsker å fortsette med musikk etter prosjektet får hjelp til å finne en fast fritidsaktivitet. 

Nok en gang ble HøstPULSE i Løten et bevis på hvordan musikk og fellesskap kan skape varige minner og åpne dører til nye muligheter.

HøstPULSE ble gjennomført i samarbeid mellom Løten Skolekorps, Løten Kulturskole og Norges Musikkorps Forbund.

Se bildene fra årets HøstPULSE