Omsorgsboliger i sentrum
Bo Godt Eiendom skal bygge nye omsorgsboliger i Løten sentrum.
Bo Godt Eiendom skal bygge nye omsorgsboliger i Løten kommune. Boligene skal oppføres i Stasjonsvegen 21, bak det tidligere Dalby-bygget, og vil gi 27 nye, sentrumsnære omsorgsboliger.
Utbygger planlegger byggestart rundt 1. juni, forutsatt at alle nødvendige tillatelser er på plass. Med en estimert byggetid på 13 måneder vil boligene etter planen stå klare for innflytting neste sommer.
Hva vil dette medføre?
I forbindelse med byggearbeidene vil området bli etablert som byggeplass med byggegjerder, riggområde og anleggsadkomst. Dette vil medføre:
- Økt anleggstrafikk i perioder
- Støy fra byggearbeider og maskiner
- Midlertidige endringer i trafikkavviklingen rundt området
Fjernvarmearbeider før sommeren
Før hovedbyggearbeidene starter vil det også bli utført arbeid med etablering av fjernvarme i området. Dette arbeidet vil foregå før sommeren og vil medføre:
- Midlertidig innsnevring/stenging av ett kjørefelt
- Regulert trafikkavvikling i anleggsperioden
- Noe støy og anleggstrafikk
Vi vil forsøke å begrense ulempene så langt det lar seg gjøre, og arbeidene vil bli planlagt med fokus på sikkerhet og fremkommelighet for naboer og myke trafikanter.
- I perioden fremover vil det gjerdes inn for fremgraving av fjernvarmen langs innkjøring til Coop Extra.
- Det blir riving av rød låve og det grønne huset (Dalby-bygget) mot stasjonsvegen.
- Det vil bli rensking av tomt og utkjøring av masser.
- Vi ber om at dere er spesielt oppmerksomme på den massive utkjøring av masser som kommer til å vare frem til sommerferien.