NB: Kurset er på Løten virke, Venslivegen 11, 2340 Løten.

Psykisk helse og rustjenesten starter opp igjen med «Kom i gang kurs» mandager på Løten Virke, Venslivegen 11, 2340 Løten. Dette pågår i tidspunktet fra kl. 09.00-11.00. Dørene åpnes kl. 08.45.

Kurset går mandager. Målgruppen er alle som opplever symptomer eller de som ønsker å lære mer om det.

Kurskonseptet består av fire samlinger. Du kan møte på en kursdag/ tema, men vi anbefaler at du deltar på alle fire kursdagene. Temaene henger sammen, så det er nyttig å få med alle fire. Dette er et åpent tilbud for alle i Løten kommune og det er ikke krav om påmelding. Det er bare å møte opp.

Datoer og temaene på samlingene er :   

  • 8. september: Introduksjonskurs
  • 15. september: Nedstemthet og depresjon
  • 22. september: Angst og bekymringer
  • 29. september: Når søvnen blir et problem
     
  • 24. november: Introduksjonskurs
  • 1. desember: Nedstemthet og depresjon
  • 8. desember: Angst og bekymringer
  • 15. desember: Når søvnen blir et problem

De fleste av oss møter ulike utfordringer gjennom livet. Dette kurset gir informasjon om hva man kan gjøre i de vanskelige periodene i livet for å bedre ta vare på seg selv. Kurset tar utgangspunkt i å lære bort verktøy til hvordan man selv kan mestre og håndtere de utfordringene man står i. 

For å få best mulig utbytte av kurset anbefales det at man jobber med teknikkene mellom samlingene. Det er ett tema hver gang, som rullerer i rekkefølgen over. Vi håper kurset gir motivasjon til å komme i gang med endring. 

Kurset er gratis og krever som sagt ingen påmelding eller henvisning. Det er moralsk taushetsplikt og ingen deleplikt. 

Velkommen!